برند شخصی

برند شخصی !

با برند شخصی خودتان راه خود را به سمت موفقیت پیدا کنید.

جهان ما تغییر کرده است. شما اگر ۲۰ سال پیش قصد داشتید به عنوان یک هنرپیشه مطرح شوید، ناچار بودید به هالیوود بروید. اگر می خواستید در تجارت پیشرفت کنید، باید به مدرسه کسب و کار می‌ رفتید. همچنین کسب شهرت و شرکت در برنامه های رادیو و تلویزیون به هیچ وجه کار آسانی نبود.

اینترنت و صفحات اجتماعی موانع رسیدن به موفقیت را کنار گذاشته اند. شما چه کارآفرین باشید، چه بازیگر، چه تولید کننده، اینترنت کمک بزرگی برای موفقیت در کسب و کارتان فراهم می آورد. روزانه مصاحبه‌های فراوانی منتشر می شوند. بازیگران مرد و زن و بسیاری از تهیه کنندگان حرفه ای در یوتیوب و اینستاگرام کشف می‌شوند. کارآفرینان در سراسر دنیا دریافته ‌اند که اینترنت فرصت بی نظیری را برای ارتباط مستقیم با مشتریان بالقوه در اختیارشان گذاشته است.

شما در خلاصه کتاب پیش رویتان از کتاب  Crushing it! نوشته Gary Vaynerchuk ، درخواهید یافت که ایجاد یک برند اختصاصی و تبلیغ آن از طریق صفحات مجازی راهی مطمئن برای رسیدن به موفقیت است. همینطور اگر شما یک حسابدار یا یک علاقه مند به آشپزی باشید، صفحات مجازی کمک شایانی را در کسب درآمد به شما خواهند داد.

 

در این چکیده کتاب شما یاد خواهید گرفت که:

  • چگونه یک پدر و پسر با نصف کردن اجسام به شهرت رسیدند.
  • چرا اسنپ چت بستر تبلیغاتی فوق العاده ای برای بازاریابان است.
  • و اینکه چرا برای رسیدن به موفقیت به عنوان یک کارآفرین، نوع دوستی بسیار بهتر از خود خواهی خواهد بود.

 

یک صفحه مجازی برای تبلیغ برند شما بهترین راه برای موفقیت در کارآفرینی است.

کافی است از یک کودک سوال کنید که در آینده دوست دارد چه کاره شود؟ او در پاسخ خواهد گفت: دوست دارم بازیگر یوتیوب باشم. خیلی از بزرگسالان ممکن است در پاسخ به او بگویند: این یک شغل واقعی نیست. اما شاید آن کودکان چیزی می دانند که آنها نمی دانند.

در واقع شبکه های اجتماعی رویه کسب شهرت را تغییر داده‌اند. به طوریکه این کار را برای هر کسی ساده ساخته اند.

بگذارید نگاهی به آمار بیندازیم.

مردم جهان روزانه ۱.۲۵ میلیارد ساعت از ویدیوهای یوتیوب را تماشا می کنند. آنها دقیقه ای ۶۶۰۰۰ عکس یا ویدیو در اینستاگرام آپلود می کنند و به طور متوسط ۲۰ درصد کار مردم با تلفن‌های همراهشان صرف فیس بوک می شود.

قدرت صفحات اجتماعی این امکان را برای تک‌ تک ما فراهم می‌آورند که با ایجاد یک برند اختصاصی به درآمد بالایی دست یابیم. شما تنها با هزار دنبال کننده و تنها هفته‌ای ۲ پست در اینستاگرام می توانید به درآمد سالیانه ۵ هزار دلاری برسید.

درآمد بدی نیست، درست است؟ حالا فکر کنید اگر هفته ای دو پست می گذاشتید چه می شد.

پتانسیل درآمد زایی از شبکه های اجتماعی بسیار بالا است.

برای مثال نویسنده “گاری واینرچوک” درآمد تولید نوشیدنی خانواده اش را از چهار میلیون به شصت میلیون دلار رسانید. کار او بسیار ساده بود. او از طریق ساخت یک برند اختصاصی به طور مستقیم با مشتریانش ارتباط برقرار کرد.

کاری که او انجام داد این بود که نوشیدنی های مختلف را در مقابل دوربین امتحان می کرد و نظر واقعی اش را در مورد طعم آنها بیان می‌ نمود. او در روز ساعت ها به جواب دادن سوالات تک تک مشتریان در توییتر و فیسبوک می‌پرداخت. او به مردم کمک می کرد و در عوض آنها به او اعتماد کرده و محصولاتش را می خریدند. او باهمه مشتریانش یک ارتباط تک به تک برقرار کرده بود. ارتباطی که در گذشته شما فقط می توانستید با انسان های اطرافتان برقرار کنید.

چه اتفاقی افتاد؟ او چیزهای زیادی در مورد بازاریابی آنلاین یاد گرفت و تجربیاتش را در اختیار دیگران قرار داد. امروزه “واینرچوک” یک بنگاه دیجیتال با شعبه هایی در نیویورک، لس آنجلس، چاتانوگا و لندن اداره می کند.

رمز موفقیت او پذیرفتن قدرت واقعی برند اختصاصی اش بود.

 

ساخت یک برند اختصاصی راه های رسیدن به موفقیت مالی را به شما نشان می دهد.

یک خرده فروش نوشیدنی، یک طراح لباس و یک بازیگر چه وجوه مشترکی با یکدیگر دارند؟ همه آنها برای کسب موفقیت بیشتر، یک برند اختصاصی قدرتمند ایجاد کردند.

آن نویسنده از برند خود برای فروش نوشیدنی استفاده کرد. اما خیلی از مردم محصول اختصاصی برای فروش ندارند. اما همچنان در کسب درآمد از طریق برند اختصاصی بسیار موفق هستند.

صفحه مجازی “بریتانی خاویر” در اینستاگرام و وب سایتش در ابتدا تنها بستری برای انتشار عکس های خانواده اش بودند. او رفته رفته متوجه شد که حساب های کاربری نظیر او برندهای مختلف را در صفحات خود تبلیغ می کنند. درنتیجه او هم شروع به انجام این کار نمود. بعد از ۶ ماه و کسب ۱۰ هزار دنبال کننده در صفحه اش، او از هر برندی که برایش تبلیغات میکرد ۲۰۰ دلار دریافت می نمود. زمانی که یک جواهر فروش برای تبلیغات به او پیشنهاد ۱۰۰۰ دلاری ارائه داد، خاویر متوجه شد که او تاکنون رقم پایینی دریافت می‌کرده است. امروزه او با انتشار محتوایی از سبک زندگی خانواده اش درآمد زایی کرده و به گشت و گذار و خوشگذرانی می پردازد.

اما اگر شما بخواهید به جای منقلب کردن زندگیتان تنها تغییری کوچک در آن ایجاد کنید چطور؟ آیا برند اختصاصی باز هم می تواند کمک کند؟ البته که می ‌تواند.

“لویی بلاکا” معلمی هنرمند بود. اون نمی خواست شغلش را از دست دهد. اما دلش می خواست که در اوقات فراغتش هنرش را به نمایش بگذارد.

بعد از مطلع شدن از تجربه ی واینر چوک، او به این فکر افتاد که چگونه می تواند کارش را به شکلی دیگر بازاریابی کند. او کلاس های نقاشی برگزار کرد و نوشیدنی رایگان ارائه می داد. همچنین نقاشی های خود را در اینستاگرام قرار می‌داد. کلاسهای ۱۰ نفره او به کلاسهای ۱۰۰ نفره تبدیل شده و تبلیغات دهان به دهان و اینستاگرام برای او مشتری های بیشتری به ارمغان می آورد.

نتیجه اینکه او نقاشی هایش را به قیمت ۲۰۰ دلار می ‌فروخت و در پایان سال امیدوار بود که به فروش سی هزار دلاری دست یابد. این برای یک معلم، درآمد جانبی فوق‌العاده‌ای محسوب می‌ شود.

بنابراین اگر قصد داشته باشید که به پول زیادی دست یابید، ایجاد یک برند اختصاصی در شبکه‌های اجتماعی می تواند شما را به هدفتان برساند.

 

شما برای ساخت صفحه اجتماعی خود باید ۷ اصل زیر را در نظر بگیرید.

خانه ای که روی پی ریزی ضعیف ساخته شده باشد، ویران خواهد شد. این موضوع در مورد صفحه اجتماعی شما هم صدق می کند.

شما باید به ۷ اصل پایبند باشید:

اصل اول، اعتبار است. مردم همیشه می توانند متوجه مطالب دروغ و تقلبی شوند. بنابراین به مخاطب خود احترام گذاشته و صادق باشید.

شما همچنین باید پر شور و اشتیاق باشید. زمانی که شرایط برای شما سخت می شود این اشتیاق به کار است که شما را رو به جلو حرکت می دهد.

صبر پیشه کنید. این یک جمله قدیمی است و قطعاً حقیقت دارد. قبول کنید که ساخت چیزی جدید زمانبر است.

مورد بعدی سخت کوشی است. اگر می خواهید موفق شوید نباید در زمان استراحت خود به تماشای ویدیو گربه ها در یوتیوب پردازید. یا اینکه بعد از ظهر هایتان مانند یک مرده متحرک سپری شود. به توییتر بروید و تلاش کنید با مردم ارتباط برقرار کنید.

دنیا به سرعت رو به جلو حرکت می کند و شما باید حواستان را جمع کرده و با سرعت حرکت کنید. باید بدانید که در حال حاضر مردم چه نیازهایی دارند. آیا صفحه اجتماعی دیگری است که شما باید در آن حضور داشته باشید؟ رو به جلو حرکت کنید و زمان را هدر ندهید.

در نهایت شما به یک هدف درست احتیاج دارید.

ممکن است این موضوع نامتعارف به نظر برسد اما حقیقت دارد. تمامی کارآفرینان انسان های معتبری هستند. آنها همواره در حال خدمت و کمک به دیگران هستند و برای این کار ارزش قائلند. “جنا سورد” بنیان گذار یک موسسه مشاوره ارائه خدمات به نام “شما می‌توانید برندسازی کنید”، می باشد. او می‌ گوید باید فرض کنید که بهترین معشوق شما در حال شنیدن حرفهایتان است. وارد ذهن مردم شده و سعی کنید مشکلاتشان را حل کنید.

زمانی که هدف شما کسب منافع شخصی است، مشتریانتان برای شما تبلیغ نکرده و دوباره نزد شما باز نمی گردند.

پس فعالیت های خود را برمبنای ایجاد ارزش های معتبر قرار دهید. به این فکر کنید که چگونه می توانید به دیگران خدمات رسانی کرده و به آنها کمک کنید. این تنها راه برای کسب موفقیت پایدار است. بعلاوه حس بسیار خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

نگران تولید محتوا نباشید.

تولید محتوای جذاب در صفحات اجتماعی ممکن است اضطراب آور باشد. شما قطعاً عاشق ماشین های اسپرت هستید اما آیا اطلاعات کافی برای انتشار مطالب هفتگی در این باره دارید؟

خب اجازه ندهید که ترس هایتان شما را متوقف کند به جای تولید محتوا بر استفاده از اطلاعات موجود تمرکز کنید.

“ریچ رول” یک وکیل ۳۹ ساله بسیار چاق ناراحتی بود. او روزی تصمیم گرفت که تنقلات را کنار گذاشته و به گیاه خواری و ورزش روی بیاورد. سالها بعد، پس از انجام ورزش های سخت تصمیم گرفت که ویدیوی تمرینات ورزشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

ویدیوهای پنج دقیقه ای او در یوتیوب که تمریناتش و صحبت هایش در مورد رژیم غذایی را نشان می داد، علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرد. او بعداً به یک مصاحبه تلویزیونی در سی ان ان دعوت شد و با او برای نوشتن کتاب زندگی اش قرارداد بستند. او به شرکت در مصاحبه ها و انتشار مطالب در یوتیوب ادامه می داد. امروزه او با عقد قرارداد کتاب دومش و ادامه انتشار صحبت‌های جذابش تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین انسان های وقت خود شده است.

در اینجا درسی که باید فرا بگیریم این است که آقای رول در ابتدا هیچ چیز نداشت و از هیچ شروع کرده بود. مردم از همراهی او در مسیر رسیدن به هدفش و انتشار تجربیاتش لذت می بردند.

پس به جای اینکه به خاطر تولید محتوای منحصر به فرد و خلاق دچار اضطراب شوید، این احتمال را بپذیرید که شما خود محتوای منحصر به فرد هستید.

“واینرچوک” یک فیلمبردار استخدام کرد که از تمامی کار های روزمره اش، غیر از سرویس بهداشتی و جلسات خصوصی فیلمبرداری کند. محتوایی که او تولید می کند یک ابزار یادگیری بسیار خوب برای سایر کارآفرینان است.

چرا به طور مداوم  زندگی خود را در اسنپ چت یا اینستاگرام یا فیس بوک به اشتراک نمی گذارید؟ برای مثال از نقل مکان به آپارتمان جدیدتان فیلم و عکس بگیرید و با بقیه به اشتراک بگذارید. این کار یا جواب نمی دهد، یا موفق خواهید شد مخاطبان بسیاری جذب کرده و از طریق تبلیغات، ایجاد برند و بازاریابی، سالانه ۵۰ هزار دلار درآمد کسب کنید.

اکنون که از پتانسیل ساخت برند اختصاصی آگاه شدید، بیایید ابزارهای قابل استفاده در این خصوص را بررسی کنیم.

 

اسنپ چت ارائه دهنده واقعیت های منحصر به فرد بوده و یک آزمون از قابلیت های برند شما محسوب می شود.

در سال ۲۰۱۵ آهنگ ساز معروف “دی جی خالد” در تاریکی شب، در حالی که یک جت اسکی را می راند، گم شده بود. او در حالی که تلاش می کرد در تاریکی شب خود را به خانه برساند، از مخمصه ای که در آن گرفتار شده بود فیلمبرداری می کرد، تا اینکه به ساحل رسید. برند اختصاصی او شروع به شکل گیری کرد.

خالد یکی از اولین ستاره های اسنپ چت بود. زیرا او در میان مردم، انسان معتبری بوده و اسنپ چت یک برنامه معتبر است.

خالد روی مطالب منتشر شده تدوین زیادی انجام نمی‌داد. او در صفحه مجازی دقیقاً خودش بود. با وجود اینکه محتوای آن کمی مضحک بود اما واقعی بودند. اسنپ چت یک نگاه واقعی و معتبر به زندگی شخص دارد. برخلاف اینستاگرام که در اغلب مواقع گول زننده است.

این می تواند اسنپ چت را به یک ابزار فوق العاده برای بازاریابان تبدیل کند. اما اگر شما در حال حاضر از صفحه مجازی دیگری استفاده می کنید، اسنپ چت فرصت استفاده انسانی تری را در اختیارتان می‌گذارد. در این مورد می ‌توان “شوان” را مثال زد که مدیر یک فروشگاه بوده و فوتبال خود با کودکانش را به اشتراک می گذاشت.

دلیل دیگری وجود دارد که اسنپ چت را در این حد به ابزار فوق العاده ای برای بازاریابان تبدیل می کند.

بدون هشتگ و اشتراک گذاری مطالب، شما نمی توانید در اسنپ چت به شهرت برسید. پس برای معروف شدن در اسنپ چت شما باید مطالب با ارزشی را منتشر کنید.

منتشر کردن عکس کاپوچینو کافی نخواهد بود. زمانی که “لارن” یکی از شخصیت های معروف اسنپ چت تصویری از قهوه خود منتشر می کند، همراه آن جملاتی مانند “من دارم از قهوه خود در این روز زیبا لذت می برم”، استفاده می کند. یا جمله “من از این حصیر سیلیکونی استفاده می کنم زیرا حاوی مواد مضر نمی باشد” و اینکه “من درون نوشیدنی خود از دارچین استفاده می کنم چرا که برای قند خون مفید است.” اسنپ چت شما را مجبور می کند که مطالب ارزشمند بیشتری در مورد شخصییت خود منتشر کنید و این یک تمرین بسیار خوب به حساب می‌آید.

در نهایت، اسنپ چت دارای یک فضای پر از انسانیت است. شما ممکن است در آن نتوانید به فروش بالایی دست یابید امّا می توانید تا حدی پرده از واقعیت های شخصیتی خود بردارید. کجای این برنامه دوست داشتنی نیست؟

اسنپ چت چیست

توییتر یک کانال فوق العاده اطلاع رسانی برای مخاطبان مشخص است.

همانطور که گفته شد شبکه های اجتماعی بستری بسیار مناسب برای صحبت در خصوص آخرین شایعات و اخبار می باشند. امروزه مردم همه نقاط جهان در توییتر به طور مداوم با یکدیگر در ارتباط هستند.

اما توییتر امکاناتی فراتر از ارتباط با مردم در اختیارتان قرار می دهد. این صفحه اجتماعی یکی از بهترین روش ها برای مطلع شدن از اخبار است.

چرا؟

اولاً در توییتر شما شانس بیشتری برای تبلیغات دهان به دهان خواهید داشت. هیچ کس در اینستاگرام روزانه بیش از ۵۰ پست قرار نمی‌دهد. اما در توییتر این عمل مشکلی ندارد.

دوما، قابلیت بازنشر کردن در توییتر یک راه بسیار عالی برای ایجاد شهرت است. فرض کنید که شما یک ویدیو از میکس آهنگ های رپ “دریک” درست کرده اید. حتی اگر او را روی ویدیو خود تگ کنید، او ممکن است ویدیو شما را نبیند. اما زمانی که آن را در توییتر بازنشر می‌ کنید، اگر محتوایی که منتشر کردید خوب باشد آن ویدیو آنقدر بازنشر می‌شود تا جایی که حتی خود “دریک” آن را می بیند.

توییتر همچنین بستری مناسب برای به اشتراک گذاری مطالب با عده مشخصی از مخاطبان است.

شاید شما همیشه آرزو داشتید که یک برگزارکننده مسابقات ورزشی باشید. در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه به این رویا دست یابید.

ابتدا بررسی کنید که اکنون کدام موضوعات ورزشی روی زبان هاست. سپس شروع به توییت کردن کنید. یک نظر کوتاه بنویسید یا یک ویدیو کوتاه را به اشتراک بگذارید. از هشتگ های مناسب استفاده کنید تا هر کسی که به دنبال آن موضوع می گردد بتوانند توییت شما را ببیند. زیر مطالب منتشر شده توسط شخصیت‌های معروف توییتر نظر گذاشته و از آنها بخواهید که حساب کاربری شما را ببینند.

در اولین روز هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. شما تمام روز به توییت کردن می پردازید و بازخوردی دریافت نمی کنید. اما به کارتان ادامه دهید. در روز پنجم ممکن است یک خبرنگار مطلب شما را باز نشر کند. این عمل می‌تواند به شما ۲۰۰ دنبال ‌کننده جدید ببخشد. بعد از ۱۲ ماه فعالیت ایده آل شما، رسانه محلی ورزشیتان به مرتبه ای می رسد که می تواند برای شما در آمد زایی کند.

شهرت در توییتر نیازمند کار بسیار زیادی است. اما اگر شما برایش وقت بگذارید خواهید دید که چه درهایی به سویتان گشوده می شود.

 

یوتیوب بهترین بستر برای کسب ثروت و فرصت بوده و شما باید از آن بهره ببرید.

آیا می دانستید که جوان ها در یوتیوب بیشتر از هر رسانه دیگری به تماشای ویدیو می پردازند. از آنجایی که شما همیشه نمی توانید به شبکه های تلویزیونی دستیابی داشته باشید، یوتیوب پربیننده ترین رسانه محسوب می شود.

خیلی از مردم از یوتیوب فاصله می گیرند. چرا که احساس می‌کنند آنقدر که باید متخصص و بامزه نیستند. شما باید این افکار را دور بریزید.

ابتدا به یاد داشته باشید که انتشار کارهای روزانه تان به اندازه تولید محتوای جدید جذاب است. شما لازم نیست که یک متخصص نوشیدنی باشید تا یک صفحه در مورد نوشیدنی به راه بیندازید. یک صفحه با نام “یادگیری در مورد نوشیدنی همراه با باب” به راه بیاندازید و ببینید که چگونه متخصصان و مبتدیان نوشیدنی در صفحه شما به صحبت می پردازند.

مطالب مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید. آنها در یوتیوب مخاطب خود را پیدا خواهند کرد. موضوعی مانند فروش گاراژ اصلا جذاب نیست، درست است؟ اما در یوتیوب بالغ بر ۴۰۰۰۰۰ ویدیو در مورد این موضوع وجود دارد.

بهترین راه برای کار با یوتیوب این است که آن را ساده بپنداریم. اگر ویدیو های شما خیلی جذاب نیستند مشکلی نیست. اگر هیچ مخاطبی غیر از مادر شما آن ویدیو را تماشا نمی کند باز هم مشکلی نیست. اوضاع به مرور زمان بهتر خواهد شد. اگر با گذر زمان شما نتوانید هیچ مخاطبی را جذب کنید، حداقل فهمیده اید که این کار برای شما مناسب نیست و می توانید روش دیگر را امتحان کنید.

از سویی مطالب واقعا جذاب بالاخره مخاطبان خود را پیدا می‌کنند.

برای مثال زمانی که پسر “دن مارخام” به دنبال موضوعی برای پروژه مدرسه اش می گشت، آنها به این فکر افتادند که ببینند درون یک توپ بیسبال چه چیزی است. آنها یک توپ بیسبال را به دو نیم تقسیم کرده و ویدیو آن را در توییتر به اشتراک گذاشتند. یک سال بعد دن متوجه شد که مردم آن را تماشا می کرده اند و تعدادشان به اندازه‌ای بود که بتوان درآمد تبلیغاتی کسب نمود.

بنابراین او و پسرش به نصف کردن اجسام ادامه داده و از آن فیلم می ‌گرفتند. توپ فوتبال، مکعب روبیک یا حتی مار زنگار مرده. تا به امروز ویدیوهای آنها با نام “درونش چه خبر است” بیش از ۵۵۰ میلیون بار دیده شده است و آنها با برندهایی همچون نایک، بیل و ملینا گیتس کار کرده اند.

برای یک پروژه مدرسه بسیار جالب بود نه؟

 

فیسبوک همچنان از هوش و خلاقیت خود برای باقی ماندن به عنوان یک رسانه مهم استفاده می کند.

شاید اخیرا شکایات زیادی در مورد فیسبوک شنیده اید، مبنی بر اینکه تنها انسان های مسن عکس نوه هایشان را در آن منتشر می ‌کنند و جوان تر ها در آن فعالیتی ندارند. اما در واقعیت فیسبوک هنوز یکی از بزرگترین رسانه های دنیا است که ماهانه ۲ میلیارد کاربر فعال در آن حضور دارند.

فیسبوک تنوعی را به شما ارائه می دهد که هیچ شبکه اجتماعی دیگری قادر به آن نیست. شما می توانید یک متن با ۱۲ پاراگراف، یک ویدیو ۱۰ ثانیه ای و یا یک ویدیوی ۲۰ دقیقه ای منتشر کنید. هیچ مشکلی نیست. آیا می خواهید عکس هایتان را به اشتراک بگذارید؟ باز هم مشکلی نیست.

شما می توانید به عده مشخصی از مخاطبان دست پیدا کنید. مثلاً می‌خواهید افراد بین ۱۸ تا ۲۵ ساله ای که در جنوب کالیفرنیا زندگی کرده و علاقه مند به اسکیت هستند را مخاطب قرار دهید. مشکلی وجود ندارد. با صرف فقط ۱۲ دلار و خرید یک پیراهن اسکی و منتشر کردن عکس آن، هزاران مخاطب مورد نظر، شما را پیدا خواهند کرد.

آیا می توان عملی خلاقانه در فیس بوک انجام داد؟ البته که می شود.

گفت و گو زنده فیسبوک به شما این امکان را می ‌دهد که به پرسش و پاسخ با مخاطبانتان بپردازید.

گفتگو به صورت زنده بسیار مشکل است. به همین دلیل تعداد برنامه‌های زنده تلویزیونی بسیار کم است. اما اگر شما در این کار خبره باشید، این قابلیت به شما کمک فراوانی می کند.

“بریتنی کاسترو” یک خانم با هوش مالی بالا بوده که دارای برند اختصاصی در صنعت کالاهای قدیمی می باشد. او اولین بار سعی کرد توجهات مخاطبان را به درآمدزایی موسیقی رپ جلب کند. موضوعی که شما هرگز از یک مشاور مالی انتظار ندارید.

امروزه او در تمامی کانال ها حضور دارد. اما ابزار مورد علاقه اش گفت و گوی زنده فیسبوک است. او عاشق این است که به طور زنده به سوالات در مورد درآمد زایی خانم ها پاسخ دهد و به طور مستقیم با مشتریانش گفت و گو کند. او همچنین توسط گفت و گو با همکاران برندش مانند “بانک چیس” مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

تا به کنون برخلاف تمامی شبهه ها، فیسبوک همچنان خلاق بوده و این چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.

فیسبوک

اینستاگرام با ترکیبی از محتوا و کشفیات جدید بیشتر از همیشه با اهمیت شده است.

مردم معمولاً از زیبایی بیش از حد شکایتی ندارند. اما این یکی از مشکلات اینستاگرام محسوب می ‌شد. تا زمانی که سازندگان آن “داستان های کوتاه” را راه اندازی کردند. با این قابلیت شما با دانستن اینکه مطلب شما تنها به مدت یک روز منتشر خواهد شد می ‌توانید عکس ها و ویدیو های کوتاه خود را بدون به کار بردن وسواس زیاد منتشر کنید.

امروزه اینستاگرام به ادیت بیش از حد احتیاجی ندارد. این برنامه قابلیت انتشار پست های موقت و هم دائمی را دارد.

روزی که قابلیت “داستان های کوتاه” راه اندازی شد، مدیر برنامه بیان کرد که او  ۶ روز است که هیچ مطلبی منتشر نکرده است. چراکه مطالب جذابی برای یک پست دائم در اختیار نداشته است. امروزه کاربران می‌توانند محتوایی مانند عکس قهوه صبحگاهی را همراه با یک زیرنویس جذاب در قسمت داستان های کوتاه منتشر کنند، با عنایت به اینکه آن محتوا تنها به مدت ۲۴ ساعت باقی خواهد ماند. قابلیت داستان های کوتاه بسیار پرکاربرد شده است و کاربران می‌ توانند از آن برای نشان دادن پشت پرده شخصیت خود استفاده کنند.

قابلیت های جدید این شبکه اجتماعی دلیل افزایش رونق آن بوده و مهم تر از همه اینکه اینستاگرام ‌راه های ساده ‌تری برای پیشرفت در تجارت به ما ارائه می دهد.

این یک داستان موفقیت بوده که روی این موضوع صحه می گذارد:

تام مدیر باانگیزه یک فروشگاه لباس در شهر کانزاس به نام “ان آوانت” می باشد. او در ابتدا تا جایی که می توانست در اینستاگرام مطلب منتشر می کرد. او هر نوع عکسی به اشتراک می گذاشت. لباس های روی آویز، کفش های روی قفسه و تعداد زیادی لباس هایی که تن مانکن بودند. همه پست های او هشتگ های مناسب داشتند. او در زمان استراحت خود با نوشتن کلمه ی شهر کانزاس به جستجوی مد های محلی لباس می پرداخت. او به برخی از شخصیت‌های معروف دنیای مد پیام می داد. به آنها می‌گفت من انا وانت را اداره می کنم. ما به سبک مد شما علاقه مندیم. لطفاً به ما سر بزنید و ۲۵% تخفیف خرید دریافت کنید.

نتیجه صحبت با ۴۰ نفر، ۶ پستی بود که برخی از آنها درباره او و امتیازی که به آنها هدیه داد منتشر کردند. او یک مراسم دیگر با وعده ۳۰ درصد تخفیف خرید برای مشتریان جدیدش راه اندازی کرد. این مراسم آنقدر جذاب بود که او خودش دیگر نیازی به فیلمبرداری نداشت. خود مهمان ها عکس و فیلم گرفته و آنها را منتشر می‌کردند.

فروش های او رفته رفته بیشتر شده و تام برند اختصاصی خود را گسترش داد. اکنون او در اینستاگرامش می تواند خط مد خود را راه اندازی کند.

 

در حال حاضر موثرترین راه شهرت، تبلیغات دهان به دهان است. قبل از آنکه دیر شود از آن بهره ببرید.

آیا هرگز در حالی که یک ویدیو تماشا می کنید اقدام به تمیز کردن اتاق خود کرده اید؟ این کار خیلی آسان نیست. اما با گوش کردن به یک صدا امکان پذیر است. با ایجاد قابلیت چند کاربردی، شبکه های اجتماعی همیشه موفق خواهند بود.

مصاحبه ها همیشه می توانند روشی برای پیدا کردن جایگاهتان باشند.

“جان لی دوماس” یکی از طرفداران مصاحبه  و یک کارآفرین فعال بود. اما زمانی که به دنبال مصاحبه ای با تجربه های کارآفرینی می‌گشت چیزی پیدا نکرد. پس با خود فکر کرد چرا خودش این کار را انجام ندهد؟

او تجربه بسیار کمی داشت و کارش را با مصاحبه گرفتن از کارآفرینان کم شهرت آغاز کرد. اما با راه اندازی برنامه کارآفرینی، او به سرعت شروع به یاد گیری کرد. مطالب او در یک ماه بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار دانلود شد. مهمان هایش هر روز مطرح تر می ‌شدند. او رفته رفته به کنفرانس ها دعوت می ‌شد و میزان اعتبارش افزایش می‌یافت. او اکنون به کارآفرینی تبدیل شده است که همیشه رویایش را داشته و از انتشار مصاحبه هایش به درآمد میلیونی رسیده است.

شاید با خود بگویید خوش به حال جان اما دنیای مصاحبه به اندازه کافی اشباح شده است. خبر خوش اینکه یک زیرساخت جدید در حال راه اندازی شدن است. مطالب از طریق دستیارهای دیجیتال نظیر “دستیار آمازون” یا “دستیار گوگل” به صورت جمله های کوتاه منتشر می شوند.

نویسنده این کتاب از این روش استفاده کرده است. شما می‌توانید صبح قبل از اینکه دندان هایتان را مسواک بزنید از دستیار آمازون بخواهید که “توصیه کوتاه روز” شما را در اختیارتان بگذارد. سپس شما پیام انگیزشی یک دقیقه ای آن را خواهید شنید.

پس اکنون یک زیرساخت جدید با پتانسیل های بالا و استفاده کنندگان بسیار کم وجود دارد. فرض کنید که شما یک باغبان هستید. توصیه های یک دقیقه ای با نام توصیه‌های روزانه باغبانی یک روش خوب و جدید برای کمک به شما خواهد بود. پنج سال دیگر ممکن است این روش کهنه شده و به کار شما نیاید. پس همین حالا از آن استفاده کنید

پس منتظر چه هستید؟ بروید و از آن بهره ببرید.

 

نتیجه گیری نهایی

اگر در شغلی گیر کرده اید که آن را دوست ندارید یا تجارتی دارید که فکر می‌کنید به جای نمی رسد، این جرات را به خرج داده تا تغییر ایجاد کنید. تجارت مورد علاقه خود را آغاز کنید. این تجارت می ‌تواند آموزش مردم در مورد طراحی لباس باشد یا چگونگی ساخت خانه های درختی یا حتی فروش گاراژ. مطالب خود را در یوتیوب و توییتر نشر داده تا علاقه مندان به موضوع را به خود جذب کنید. ایده های طراحی خود را در فیسبوک و اینستاگرام منتشر کرده و همیشه به دنبال بستری جدید برای ارتباطات باشید.

 

توصیه های کاربردی

از دیگران پیشی بگیرید اما کارتان را درست انجام دهید.

پیشی گرفتن از رهبران این صنعت از طریق ایجاد ارتباط و همکاری با آنها امکان پذیر است. پس خجالت نکشید. برای جبران همکاری هایی که آنها با شما دارند شما هم ارزش های دیگری به آنها اعطا کنید. اگر نمی توانید برایشان تبلیغات کنید، روی مهارت‌های خود تکیه کنید. اگر یک طراح گرافیک هستید، پیشنهاد دهید که در قبال همکاریشان برایشان طرح های سفارشی درست کنید. در پختن پیتزا مهارت دارید؟ به آنها چند تکه پیتزای رایگان پیشنهاد دهید. این یک پروسه بسیار سخت است. شما در ازاء پیام های زیادی که ارسال می کنید فقط یک جواب دریافت می کنید. این همان دلیلی است که بیشتر مردم در این راه دوام نمی آورند. آیا شما به راهتان ادامه دهید قطعاً موفق خواهید شد.

 

آیا نظری دارید؟

قطعا ما دوست داریم نظر شما را در مورد این متن بدانیم. فقط کافیست یک ایمیل با عنوان سرتیتر این چکیده کتاب به آدرس remember@cfbk.ir بفرستید.

 

توصیه برای مطالعات بیشتر: “لهش کن” از “گاری واینر چوک”

“لهش کن” یک کتاب انگیزشی، یک برنامه و راهنما برای افرادیست که می خواهند اشتیاق خود را به کار بگیرند. نویسنده با مثال زدن داستان زندگی خود به مخاطب نشان می‌ دهد که چگونه همه می توانند موفق شوند. این کتاب به مخاطبان خود می آموزد که چگونه می توانند با به کارگیری علایق و اشتیاقات خود به امرار معاش بپردازند.

درباره‌ی باریستا

باریستا قدیمی ترین و اولین ادمین کافه کتابه. عاشق کتاب، مترجم، نویسنده و پر ذوق. در حال حاضر داره وبسایت کافه کتاب رو هم مدیریت میکنه و تمام تلاشش اینه که بهترین چکیده ها برای کافه کتابی ها گزینش بشن.

همچنین ببینید

شبکه ای از دوست های ما

دوستِ دوست من !

از شبکه ارتباطات خود بیشترین بهره را بگیرید. در این خلاصه کتاب از کافه کتاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *