خانه / توافقنامه و مقررات
توافقنامه و مقررات کافه کتاب

توافقنامه و مقررات

مقدمه

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت کافه کتاب (شما) و گروه کافه کتاب است. کافه کتاب طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سامانه کافه کتاب را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات (قرارداد) را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید.
استفاده از سامانه کافه کتاب، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، حمایت مالی و استفاده از سایر خدمات رایگان و غیر رایگان ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین کافه کتاب و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات کافه کتاب را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط کافه کتاب و کاربران خواهد بود.
به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و کافه کتاب محسوب می‏‌شود.

تعاریف

فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.

محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها را طریق اینترنت وجود دارد.

وبسایت کافه کتاب: یک پایگاه اینترنتی آنلاین با محتوای فرهنگی و علمی متشکل از چکیده‌ها و گزیده‌های کتاب بصورت متنی و صوتی است، همچنین در این وبسایت علاوه بر دریافت مبالغ حمایتی از کاربران وبسایت، خدماتی تکمیلی جهت دریافت حمایت‌های مالی از کاربران دریافت می‌شود. لازم به ذکر است این وبسایت کاملا غیرانتفاعی بوده و تمامی درآمدهای آن صرف تالیف، ترجمه، تدوین مطالب و سایر هزینه‌های فنب وبسایت می‌شود.

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از وبسایت کافه کتاب استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه کافه کتاب و فشردن دکمه ثبت‌نام و یا پر کردن هر یک از فرم‌های موجود در وبسایت اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به استفاده از وبسایت کافه کتاب می‌نمایند.

حامی: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به پرداخت هزینه برای طرح‌ها و خدمات مورد عرضه در وبسایت کافه کتاب می‌نماید.

خدمات رایگان: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط فروشندگان و سایر کاربران در کافه کتاب است.

خدمات غیر رایگان: محصولاتی که به صورت اورجینال از سایر منابع خریداری شده و عبارت های قابل ترجمه در محصول به زبان فارسی ترجمه شده و سبک نمایش بخش های مختلف محصول نیز برای زبان فارسی (جهت راست به چپ) اصلاح شده است.

تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، اعطای مجوز بهره‌برداری از محصول موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود محصول موصوف و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین کاربر و کافه کتاب است.

شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز

تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و کافه کتاب می باشد.

پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول در محیط تست وردپرس است.

چکیده کتاب: عبارت است از محتواهایی که در واقع متون خلاصه شده کتاب ها هستند تا مفاهیم کلی کتاب را بصورت خلاصه به خواننده منتقل کنند. لازم به ذکر است این خلاصه کتاب‌ها متونی تالیفی و یا نظر و نقد خواننده نسبت به کتاب بوده و انتشار آنها ناقض حقوق حق مالکیت نویسنده نیست.

گزیده کتاب: جملاتی کوچک و بریده‌هایی از کتاب‌ها هستند که در محیط‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی کافه کتاب و همچنین وبسایت به اشتراک گذاشته می‌شوند.

فرم تماس: عبارت است از فرمی که در آن کاربر وبسایت اطلاعاتی وارد کرده و درنهایت با فشردن دکمه ارسال آن اطلاعات را با اختیار خود برای ما ارسال کرده و یا ابتدا مبلغی پرداخت کرده و سپس ارسال میکند. لازم به ذکر است تمامی فرم‌های تماس چه رایگان و چه فرم‌های مشمول هزینه در راستای کمک و‌ همیاری کاربران با وبسایت کافه کتاب طراحی شده است.

ووکامرس: بخشی از سامانه کافه کتاب است که عملیات مربوط به خریدوفروش را کنترل و مدیریت می‌نماید.

درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت کافه کتاب به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.